Nagyon kedves olvasó barátaim:
Ez alkalommal azt a metszetet küldöm nektek, amelynek címe…
…SIGNATURA RERUM
─„Az aláírás minden dologban” ─.

A szóban forgó metszetet Jakob Böhme ─1575-1624─ készítette egyik posztumusz művében. Sok kutató szerint ez a könyv az egyik legnehezebb írása.
Néhány szó utal a fent említettekre:
„A dolgok kézjegye.
„A dolgok kézjegye. Megmutatja a teremtés különböző formáinak és alakzatainak szimbólumát és jelentését.
És ami minden dolognak a kezdete, a pusztulása és a gyógyulása, az az örökkévalóságból kerül az időbe, majd az időből ismét az örökkévalóságba kerül, és magában foglal minden misztériumot…”
Elemzéséhez először megfigyeljük a keresztet, amelyen belül ez a két szó található: SIGNATURA RERUM, ami egyben e metszet címe is. Bizony, a Gnózis azt mondja nekünk, hogy a hatalom a keresztben rejlik – ezt a címet adta a Vízöntő Avatárja az egyik első füzetének 1949 körül –. A kereszt mindazon energiák kereszteződésének jelképe, amelyek aztán megalkotják a végtelen formáit annak, amit teremtésnek nevezünk.
E kereszt mögött, metszetünk égboltján, egy háromszöget látunk, amelyben a héber IOD-HE-VAU-HE szavak találhatók, amelyek a JEHOVAH szót szintetizálják. Nem szabad elfelejtenünk, hogy IOD-HEVE a Teremtő művében jelenlévő férfi és női erők ábrázolása. Másrészt, a VAU-HE újra allegorizálja a férfi-női erők e párosát. Ez annak figyelembevételére késztet minket, hogy minden teremtett dolog az ELOHIMOK egy szent kopuláción keresztül kifejtett munkájának gyümölcse a kozmikus színpadon, amelyet a legfelsőbb Theomegalogosz intelligenciája rendelt el és hozott mozgásba.
Meg kell figyelnünk, hogy az imént feltárt háromszögből hét nagy fénysugarat látunk kiáramlani, ami a tanulmányainkból jól ismert legszentebb Heptaparaparshinok törvényének – A HETES TÖRVÉNYÉNEK – közvetlen allegóriája. Maga a háromszög a nem kevésbé szent HÁRMAS TÖRVÉNYÉT, vagyis a TRIAMAZIKAMNO TÖRVÉNYÉT testesíti meg. Ez a két törvény minden teremtett dolog gerince. Ezért mondjuk, hogy a HÁRMAS TÖRVÉNYE TEREMT, és a HETES TÖRVÉNYE RENDEZ.
Az említett háromszögnek szárnyai vannak, hogy magát Istent jelképezze, mert Ő minden pillanatban jelen van, mégha a humanoid szeme nem is képes érzékelni őt. Ezért egy nagyon ősi gnosztikus himnusz ezt mondja nekünk:
„Hiszek az Atyában személytelen, leírhatatlan és feltáratlan lényként, akit senki sem látott, viszont akinek ereje, teremtő hatalma a teremtés örökkévaló ritmusában öltött és ölt formát…”.
Kétségtelen, hogy az első megvizsgált háromszög a titokban lévő Istenre, vagyis a kabbalisták megnyilvánulatlan AINJÁRA utal, arra, akiről a galileai Nagy Kabir beszélt, amikor tanítványai megkérdezték tőle: „Mikor látjuk meg azt az Atyát, akit oly sokszor emlegetsz?”, és ő így válaszolt nekik: „Aki látta a Fiút, látta az Atyát!”, mert a Fiú egy az Atyával, amint azt a gnosztikus teológiai hagyomány évezredekkel ezelőtt megállapította…
Érdemes megemlíteni, kedves olvasók, hogy ennek az első háromszögnek mindkét oldalán két nagy tüzet figyelhetünk meg, amelyek illeszkednek két másikhoz: az egyik az itt tanulmányozott metszet jobb, a másik a bal oldalán lévőhöz. Ez a négy tűz az örök TETRAGRAMMATONT szimbolizálja.
Lejjebb azonban egy másik, szintén szárnyas háromszöget találunk, amely az első körben lévő állatöv által bemutatott egész kozmoszt uralja. Egy második energetikai körben a hat elsődleges bolygó szimbólumát mutatják meg nekünk, nevezetesen: NAP – a második háromszögben –, HOLD, MARS, SZATURNUSZ, VÉNUSZ és JUPITER… Fontos kiemelni, hogy a Nap össze van kötve a Holddal egy függőleges rúd végei által. Ez a függőleges rúd keresztet alkot egy másik vízszintessel, hogy ismét megmutassa nekünk a kereszt szimbólumának teremtő és regeneráló erejét. Korábbi üzeneteinkben már említettük, hogy a kereszt az EGYIPTOMI RÁ által megtermékenyített ISTENI IO – az Univerzum Isteni Méhének – szimbóluma is, amely egy körből áll közepén egy fekete ponttal. Ez a NŐI YÓNIBA HELYEZETT FÉRFI LINGAM. Ebből születik meg az univerzum minden elektromossága.
Ennek a keresztnek a két rúdját további szakaszok veszik körül, de a függőleges rúd, amely a második háromszög Napjából indul ki, éppen egy Holdat tartalmazó kockába ágyazódik be. Íme a NAGY ALKÍMIAI MŰ két alkotóeleme: a Nap a Kén, és a Hold a Higany…
Ugyanilyen fontos az a tény, hogy néhány kör látható – összesen négy – a fehér kereszt körül, amely összeköti a második háromszöget egy kockával. Ezek az energetikai körök közvetlenül utalnak azokra a dimenziókra, amelyek a kauzális világból indulnak, áthaladnak a mentális világon, folytatódnak az asztrális világban, és a fizikai világban érnek véget.
A kocka, amelybe a függőleges rúd belemegy, és amely keresztet alkot a párjával, a vízszintes rúddal, nem más, mint maga a BÖLCSEK KÖVE, a FILOZÓFUSOK KÖVE, a SÓSKŐ vagy a RAGYOGÁSOK KÖVE.
Ebben a Kőben egy fordított háromszöget láthatunk, amely az isteni erőknek a mikrokozmosz ember felé való ereszkedését mutatja.
E Kő alatt egyfajta vár jelenléte figyelhető meg, melynek közepén CHRESTOS alakját találjuk, akit egy bárány jelképez, amely a hátán viszi a szabadulás zászlaját. Ez a bárány a húsvéti bárány, akit hagyományosan ISTEN BÁRÁNYÁNAK neveznek, mert mint egy bárány, amelyet a vágóhídra visznek, úgy vitte Jézus a keresztet, amelyen meggyötörték és keresztre feszítették, hogy megmutassa nekünk a visszautat az Atyához, aki a mennyekben van. Az ember földi létezésének végső célja nem más, mint harcolni azért, hogy inkarnálja az ő SALVADOR SALVANDUSÁT– a benső Krisztusát –, aki az ő valódi felszabadítója és az ő Tökéletességek Ura.
A kastélynak három bejárata van. Ez a három kapu elvezet minket az Atyához, a Fiúhoz és a Szentlélekhez, a három erőhöz, amelyek együttesen teremtenek.

Most pedig hozzátennék néhány fontos kifejtett állítást e gyönyörű metszet ellentmondásos szerzőjéről:
Böhme könyvben bemutatott tézisét így lehet összefoglalni: az anyagi világban minden hordozza spirituális kiegészítésének lenyomatát, avagy „aláírását” vagy „kézjegyét”, és ezen aláírások, valamint a köztük lévő kapcsolatok megértésével az ember betekintést nyerhet az istenibe.
A teremtés, a természeti folyamatok, az emberi élet a belső erők hatására mozognak, amelyek meghatározzák a természet külső jelenségeit. A filozófus, Böhme szerint, képes kiolvasni a dolgokból – formájukból és szimbolikus minőségükből, „kézjegyükből” – belső eredetüket és lényegüket. Az istenség a természeten keresztül nyilvánul meg.
Böhme, a panteizmus vádjával szemben védve magát, azt mondta:
„Mindenki reflektáljon, és mentsenek fel a bűn alól. Nem azt mondom, hogy a természet Isten […], hanem azt mondom, hogy Isten ad erőt minden életnek, legyen az rossz vagy jó, mindenkinek a vágya szerint […]. Tehát Tőle és Általa van minden; minden, ami nem az ő szeretete, az az ő haragja.
Ezután a szofista ezt félre fogja értelmezni, és azt fogja mondani, hogy mindent egybe mosok, és a természetet Istennek tekintem […]. Neki azt mondom, hogy figyeljen jól a szavaimra, és tanulja meg helyesen érteni őket […]. Tehát figyeljen a jelentésére: nem pogány módon írok, hanem teozófikusan, egy külső oknál magasabb okból.”
Most adok néhány mondatot, hogy elmélkedjetek rajtuk:
„Nincs nagyobb forradalom, mint az idő forradalma”.
Miguel de Unamuno
„A forradalmak a társadalom hiperbatonja”.
Gabriel Alomar
„A világ bajai addig fognak tartani, amíg a filozófusok királyok nem lesznek, vagy a királyok filozófusokká nem válnak”.
Platón
„Az erényes ember soha nem tűnik nagyobbnak az egész világ szemében, mint amikor bátran viseli a sors igazságtalanságait; ekkor úgy tűnik, hogy összeméri erejét a végzet erejével, és test-test elleni küzdelmet folytat vele”.
Holbach báró
„Viseld türelmmel Istenért a szegénységet, a betegséget, a munkát, s a megaláztatásokat, és meg leszel jutalmazva”.
Szent Teréz
NON SCHOLAE SED VITAE DISCIMUS.
─„Ne az iskolának tanuljunk, hanem az életnek”─.
KWEN KHAN KHU